Hangi Arabanın Yedek Parçası En Ucuz?

thumbnail

0 ya da 2. el otomobil satın alınırken sürücüler pek çok farklı kriteri göz önünde bulundururlar. Aracın yaşı, yakıt tüketimi, hasarı, değişeni ya da boyası olup olmadığı, yıllık vergisi, döşemelerinin temiz olup olmaması hatta rengi gibi pek çok detay alıcılar için önem arz eder. Bu konulara dikkat edilirken bir yandan da yedek parçası en ucuz arabalar da sürücüler için önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Araç sahipleri, alınacak aracın rutin yıllık bakımlarında ya da istenmeyen olası hasar durumunda ortalama ne kadarlık masrafı olacağını bilmek isterler.

Yedek parçası en ucuz arabalar araştırılırken aslında dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta ise aracın ne sıklıkta masraf çıkarabileceğidir. Örneğin 2 farklı araç düşünelim. Bir tanesinin 50 bin kilometrede yapılması gereken parça değişimi diğerinde 100 bin kilometrede yapılıyorsa, ancak daha önce değişim yapılması gereken aracın parçası da diğer araçtan yarı yarıya ucuz değil de daha az bir oranda ucuzsa bu aracı seçmek de çok doğru olmayacaktır. Yani 100 bin kilometrede parçası bir kere değişmesi gereken aracın parçası diğer araçtan pahalı olsa da, diğer aracın 100 bin kilometrede parçası 2 kere değişeceği için aslında size daha fazla maliyeti olacaktır.

Yedek Parçası Ucuz Markalar

Ülkemizde yedek parçası en ucuz arabalar düşünüldüğünde yurtiçinde üretim yapan otomobil markaları öne çıkıyor. Renault için rahatlıkla bu konuda ilk akla gelen marka denebilir. Dacia’nın da Renault tarafından satın alınmasının ardından bu markanın da yedek parça fiyatları makul denebilecek oranlara yaklaştı. Yine ülkemizde üretim yapan markalardan Fiat, Toyota, Hyundai modellerinin de çoğunda yedek parça fiyatları diğer markalara göre uygun denebilir. Bahsettiğimiz markaların modelleri arasında genelde fiyat politikası çok değişmese de, üst segment modellerde fiyatlar yükselebiliyor. Örneğin Renault Clio için alacağınız bir balata, aynı markanın lüks sınıf Talisman modeli için Clio’ya göre oldukça yüksek olabilmekte. Diğer markalar için de aynı şekilde baz modellerle yüksek modeller arasında ciddi fiyat farklılıkları oluşabiliyor.

Piyasada sıkça görülen Mercedes, BMW, Volkswagen grubu markalarının ise yedek parçaları yurtdışından tedarik edildiği için piyasa şartlarına göre yüksek kalabiliyor. Orijinal parça yerine yan sanayi parçalar tercih etseniz bile yine de diğer bahsettiğimiz markalara kıyasla yüksek olduğu söylenebilir.

En Az Yakan Arabalar ” Yazımızı okumadan geçmeyin… 

 online çıkma yedek parca,onlinecikamyedekparca.com,doğukan opel, dogukanopel.com,opel, opel çıkma, opel çıkma yedek parça, chevrolet çıkma yedek parça, chevrolet çıkmacı, opel çıkmacı, ikitelli opel çıkmacı, opel ikitelli çıkmacı,opel çıkma yedek parça, opel çıkma parça

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top